Навигация по сайту

Популярные статьи

Windows для Майнінг: вибір збірки і оптимізація

 1. Як вибрати Windows для Майнінг, особливості збірок.
 2. Різниця операційних систем.
 3. Таблиця операційних систем і підтримки відеокарт
 4. Як налаштувати Windows 10 для Майнінг
 5. Зміна файлу підкачки Windows 10
 6. Оптимізація і відключення сплячого режиму.
 7. Оновлення Віндовс, що з ним робити?

У цій статті розглядаються питання, пов'язані з вибором найкращої збірки Windows під Майнінг.

Як вибрати Windows для Майнінг, особливості збірок.

Операційна система при Майнінг повинна забезпечити такі умови:

 • забезпечити одночасну роботу великої кількості відеокарт;
 • підтримувати роботу програм для Майнінг криптовалюта (в більшості випадків 64-розрядні);
 • якомога менше завантажувати обчислювальні ресурси, оперативну пам'ять і дисковий простір;
 • не містити вірусів і шпигунських модулів, а також вразливостей, які дозволили б її зламати хакерам, перехопити управління Рігом на себе і красти обчислювальні ресурси.

Різниця операційних систем.

Для Майнінг необхідно використовувати операційні системи, які підтримують сучасні продуктивні відеокарти. При цьому іноді потрібно установка драйверів останніх випусків, які не завжди випускаються для старих операційних систем. Крім того, вони можуть не підтримувати одночасну роботу з великою кількістю відеокарт. У той же час системи, випущені для старих процесорів, мають дуже продуктивний код, містять менше службових і шпигунських модулів, які впроваджуються розробниками, а ті, які в них містяться, досить легко відключаються. Виходячи з цього, можна диференціювати різні системи і підібрати оптимальну систему, яка підходить до наявного обладнання.

Таблиця операційних систем і підтримки відеокарт

Операційні системи для Майнінг можна розділити по числу максимально підтримуються відеокарт, ресурсоємності, легкості налаштування і іншим параметрам.

Порівняльна характеристика 64-розрядних систем сімейства Windows, які можна використовувати для Майнінг Система Кол. постач. відеокарт Підтримка драйвера AMD Підтримка драйвера Nvidia Налаштування Системні вимоги Майнінг ефіру на 3-х GB картах Windows 7 АМД: 4 або 6 з модом, 8 Nvidia з модом є є Легко Низькі + Windows 8 / 8.1 8 Nvidia нету є Легко Низькі + Windows 10 до збірки 1709 8 є є Важко Високі - Windows 10 Enterprise LTSB, збірка 1703 8 є є Середньо Високі - Windows 10 збірка 1709 і вище (від Fall Creators Update) 12 і більше (в конфігурації 12 АМД + Nvidia або все Nvidia) є є важко Високі -

При проведенні тонкої настройки системи можливо запустити і більшу кількість відеокарт, ніж вказано в таблиці, але настройка системи потребує багато часу, а стабільність такого клуня буде не дуже висока. Тому питання про те, скільки відеокарт підтримує Windows 7 в Майнінг, що не дуже коректний, тому що на одних материнських платах вдається запустити 8 відеокарт, а на інших навіть 4-5 запускається з працею.

Аналогічна ситуація з питанням про те, скільки відеокарт підтримує Windows 10 в Майнінг. Перші збірки цієї системи можуть працювати з вісьмома картами, але не всі материнські плати підтримують цю функцію. З оновленням Fall Creators Update додана підтримка більшої кількості відеокарт, але все ж працездатність рігов в кожному випадку потрібно перевіряти на практиці. У будь-якому випадку, на одному клуні під управлінням Windows 10 не вдасться запустити більше 12 відеокарт АМД для Майнінг. Наростити потужність такого клуня можна додаванням відеоприскорювачів від Nvidia, або за допомогою переходу на Linux.

Наростити потужність такого клуня можна додаванням відеоприскорювачів від Nvidia, або за допомогою переходу на Linux

Використання урізаних збірок з трекерів часто викликає поява синіх екранів і різних помилок, наприклад помилку 43 у відеокарт Nvidia або АМД на Windows 7/10 при запуску Майнінг. Ця помилка, як правило, виникає при помилках з розпізнаванням обладнання, неправильно встановлених драйверах (або непропатченних для прошитих карт АМД), хоча іноді може бути викликана збоями блоку живлення і браком його потужності.

Перевстановлення драйверів може допомогти і при помилку 0x000000ea в Windows 10 при Майнінг, а також при помилках, пов'язаних зі збоями файлів, необхідних для роботи Майнера. У відеокарт АМД така помилка може викликати появу повідомлень, пов'язаних з неможливістю запустити OpenCL для Майнінг, що усувається скачуванням і установкою нових драйверів для Windows 10.

У Windows 7/8 помилка 43 може бути виправлена ​​за допомогою мода на 6 карт ( bitcointalk.org/index.php?topic=712228.0 ) Або за допомогою ручної модифікації гілки реєстру HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Class \ {4D36E968-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} для кожної карти (вони позначаються за номерами "0000", "0001" і так далі). У значеннях "000 *" потрібно створити два параметра Dword (32) з назвами DisplayLessPolicy і LimitVideoPresentSources зі значенням 1.

При складанні клуня не потрібно гнатися за великою кількістю карт, встановлених в ньому (більше 8), так як його важче налаштовувати, а втрати від різних простоїв, виключень для обслуговування, будуть вище, ніж при послідовному відключенні двох невеликих рігов.

Кількість резервованій пам'яті відеокарти важливо при Майнінг криптовалюта, що використовують дані DAG, наприклад ефір, експансія, мьюзік і їм подібні. Через велике резервування відеопам'яті в операційних системах сімейства Windows 10 в даний час неможливо Майні ефір і ефір класик (у яких обсяг DAG зараз дорівнює 2,65 і 2,7 гігабайт відповідно) на відкритих з 3 гігабайтами відеопам'яті. Старі системи сімейств Windows 7/8 / 8.1 не мають таких обмежень і до сих пір успішно Майні такі монети на GTX1060 з 3 гігабайтами на борту. Згодом розмір DAG зростає, в зв'язку з цим трехгігабайтние карти з часом теж не зможуть Майні ефір через недостатню кількість відеопам'яті.

 • Наявність підтримки нових процесорів Інтел не означає, що комп'ютер на таких системах немає запуститися, але деякі їх функції, наприклад повноцінна робота на вбудованому в процесор відеоядрі буде неможлива через відсутність драйверів.
 • При використанні 8 відеокарт АМД або Nvidia з об'ємом пам'яті більше 4 гігабайт краще використовувати Windows 10 Enterprise LTSB, в якій відключено більшість непотрібних для Майнінг надбудов.
 • При наявності більше 8 відеокарт для Майнінг, краще застосовувати останні збірки Windows 10 (від 1709) з відключенням зайвого (типу шпигунського модуля Cortana).

Для Майнінг на старому обладнанні, якщо в клуні використовується до 6-7 відеокарт від АМД, краще використовувати збірку Windows 7. Для Nvidia в цьому випадку можна використовувати Windows 7/8 / 8.1.

Як налаштувати Windows 10 для Майнінг

Для Майнінг не потрібні ніякі прикрашення і додаткові функції, тому в будь-якому поколінні Windows можна вибирати молодший випуск. Краще ставити офіційну оригінальну збірку, без оптимізацій від народних умільців, що додають трояни і погіршують стабільність роботи.

Правильна настройка Windows 10 для Майнінг полягає в проведенні наступних дій:

 • Налаштування BIOS материнської плати (включення декодування понад 4G, зменшення швидкості PCI-E до 2.0 або 1, відключення вбудованої відеокарти) і установка обраного дистрибутива.
 • Установка драйверів і програмних пакетів.
 • Оптимізація Windows 10 для Майнінг, яка маєте на увазі наступні дії:
 • відключення режиму SLI / CrossFire, якщо він встановлений, включення режиму обчислень в драйверах AMD;
 • відключення сплячого режиму, непотрібних служб, спецефектів і поновлення;
 • видалення непотрібних файлів і службових програм;
 • збільшення файлу підкачки.
 • Тестування роботи клуня та усунення виникаючих проблем.
 • При необхідності, установка програм для віддаленого моніторингу роботи, апаратних і програмних Watchdog-ів для відстеження працездатності клуня та його автоматичного перезапуску.

Зміна файлу підкачки Windows 10

Підготовка Windows 10 для Майнінг вимагає обов'язкового збільшення віртуальної пам'яті до величини, що дорівнює сумарній встановленої відеопам'яті. У будь-який Windows воно виробляється приблизно однаково. Найпростіше це зробити таким чином: Підготовка Windows 10 для Майнінг вимагає обов'язкового збільшення віртуальної пам'яті до величини, що дорівнює сумарній встановленої відеопам'яті

 1. Натиснути Win + R, ввести у вікні sysdm.cpl;
 2. У властивостях системи перейти по шляху Додатково-Параметри-Швидкодія, де вибрати Додатково-Змінити.
 3. У вікні відключити автоматичний вибір обсягу підкачки, вказати потрібний фіксований розмір, рівний сумарної відеопам'яті встановлених відеокарт.
 4. Натиснути кнопку Задати та перезавантажити комп'ютер.

Виходячи з необхідності мати великий файл підкачки Windows 10 для Майнінг, при покупці SSD для клуня потрібно передбачати необхідний запас по його об'єму.

Який потрібен додатковий софт для Майнінг?

При правильному налаштуванні системи не потрібно великої кількості додаткового софта для Майнінг ефіру і інших криптовалюта під Windows.

Для відеокарт АМД можуть знадобитися AMD Compute Switcher (активація комп'ютерних обчислень в драйверах) і atikmdag-patcher (для пропатчіванія драйверів прошитих карт AMD).

При роботі клуня потрібно використовувати тільки самі програми-Майнер, утиліти розгону і моніторингу роботи клуня.

Для розгону відеокарт AMD і Nvidia можна використовувати програму MSI Afterburner, яка дуже проста у використанні, але найкращі результати для розгону дають правильно налаштований Nvidiainspector для Nvidia і OverdriveNTool для AMD (або виставлення значень розгону в BAT-файлі запуску Майнінг програм від розробника Claymore і в PhoenixMiner).

Моніторинг роботи клуня та програмний сторожовий пес (Watchdog) найкраще реалізується за допомогою FarmWatchBot від acrefawn, останню версію якого можна завантажити на github.com/Undertrey/FarmWatchBot або на російськомовному форумі Bits.media.

Оптимізація і відключення сплячого режиму.

Серйозно збільшити швидкодію можна за допомогою таких напрямків оптимізації:

 • Відключення прикрас, віддаленого помічника, невикористовуваних служб;
 • Видалення непотрібних компонентів Windows і зайвих програм з автозапуску;
 • Режим сну Дозволяє;
 • Відключення індексації дисків, захисту програмного забезпечення та контролю облікових записів;
 • Видалення непотрібних файлів;
 • Дефрагментація жорсткого диска (на SSD не потрібно).

Відключення прикрас проводиться натисненням правою кнопкою миші на мій комп'ютер, де активують властивості, переходять в меню додатково - параметри - візуальні ефекти, де активують найкращу швидкодію.

У вікні властивостей системи переходять на віддалений доступ і відключають можливість підключень віддаленого помічника.

Щоб відключити непотрібні служби натискають комбінацію Win + R, вводять services.msc і відключають наступні служби:

 • WindowsSearch;
 • сервер;
 • WinHTTP Web Proxy Auto-Discovery Service;
 • робоча станція;
 • клієнт відстеження зв'язків, що змінилися;
 • вторинний вхід в систему;
 • реєстрації помилок;
 • Нумератор переносних пристроїв;
 • автономні файли;
 • диспетчер друку;
 • захищене сховище;
 • віддалений реєстр;
 • центр забезпечення безпеки;
 • служба вводу планшетного ПК;
 • підтримку NetBIOS через TCP / IP;
 • теми, аудіослужби;
 • Auto Time Zone Updater;
 • Delivery Optimization;
 • Program Compatibility Assistant Service;
 • Windows Biometric Service;
 • Кортан.

Крім того, бажано запустити програму Destroy Windows Spying ( https://github.com/Nummer/Destroy-Windows-10-Spying/releases ), В якій активувати професійний режим і з її допомогою відключити все непотрібне.

Відключати зайві програми і завдання з автозапуску найкраще за допомогою утиліти від Майкрософт Autoruns, яку можна завантажити за адресою https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downloads/autoruns. Ця програма показує навіть приховані записи, прописані глибоко в реєстрі. У автозапуску Windows повинна бути тільки програма Майнінг, утиліта для розгону і, при бажанні, програма Watchdog-а.

Для Майнінг необхідно вибрати схему високої продуктивності електроживлення. Для цього через кнопку пуск переходять по вкладках система і безпека - електроживлення і розкривають рядок додаткових планів, де активують схему високої продуктивності і вимикають гібридний сплячий режим. Щоб від нього повністю позбутися, потрібно натиснути Win + R, ввести powercfg hibernate off і натиснути Enter.

Оновлення Віндовс, що з ним робити?

Для Майнінг немає особливої ​​необхідності проводити оновлення системи, тому що воно може збити встановлені оптимальні настройки для Майнінг, тому краще його відключати. Якщо є бажання встановити останні оновлення з точки зору латання дірок безпеки, то це краще робити на етапі установки системи.

Щоб позбутися від запуску автоматичного оновлення потрібно відключити в службах Центр автоматичного оновлення, фонову інтелектуальну службу передачі і Update Orchestrator Service. Крім того, необхідно заборонити виконання завдання Schedule Scan. Це робиться шляхом виконання наступних дій: Щоб позбутися від запуску автоматичного оновлення потрібно відключити в службах Центр автоматичного оновлення, фонову інтелектуальну службу передачі і Update Orchestrator Service

 1. Запустити від імені адміністратора Cmd.exe, який знаходиться в папці C: \ Windows \ System32.
 2. Ввести команду takeown /fc:\windows\system32\usoclient.exe / a, натиснути введення, має з'явитися повідомлення про успіх.
 3. Натиснути правою кнопкою миші на файл usoclient.exe в цій же папці і перейти по шляху властивості файлу - безпека - змінити, де відключити всі дозволи.

Правильний вибір операційної системи і її оптимізація коштують витрачених на це зусиль завдяки забезпеченню безперебійної роботи комп'ютера при Майнінг.

Для того, щоб не повторювати однаковий процес налаштування на різних однотипних клунях або при перевстановлення системи, можна робити образ налаштованої системи за допомогою програми резервного копіювання, наприклад, від фірми акроніс, який дозволить її заново в разі потреби протягом декількох хвилин.

Підписуйтесь на наші ресурси і читайте коментарі, там іноді розумні люди пишуть розумні речі.

Підписуйтесь на новини AltCoin Log в Vkontakte

Схожі матеріали:

Оновлення Віндовс, що з ним робити?
Php?
Який потрібен додатковий софт для Майнінг?
Оновлення Віндовс, що з ним робити?