Навигация по сайту

Популярные статьи

Wordpress seo - мануал по створенню оптимізованого сайту

  1. Налаштування постійних посилань (Permanent Link)
  2. плагін RusToLat
  3. Плагін WordPress SEO
  4. Опис категорій в WordPress
  5. Текст на першій сторінці сайту
  6. Індексація сайту

У даній статті я розгляну основні моменти які потрібно врахувати при створенні seo-оптимізованого сайту на WordPress, наведені рекомендації дозволять вам закласти правильний фундамент для майбутнього СДЛ сайту. Чому роблю акцент на SEO оптимізації? Та тому, що спочатку правильний підхід до створення сайту, зокрема SEO - це запорука його подальшого успіху, плюс ваше заощаджений час.

Налаштування постійних посилань (Permanent Link)

Почнемо з самого елементарного, того як будуть виглядати урли вашого сайту, це не відноситься на пряму до SEO. Але якщо є можливість, чому б не зробити наш сайт більш привабливий.
Постійні посилання налаштовуються в однойменному пункті адмінки WordPress (Параметри -> Постійні посилання). Почнемо з самого елементарного, того як будуть виглядати урли вашого сайту, це не відноситься на пряму до SEO Використовувати варіант за замовчуванням сенсу практично немає, наявність ЧПУ на вашому сайті буде краще, з одним застереженням що він новий. Для не нового проекту зміна виведення посилань неминуче призведе до падіння позицій сайту. Я вважаю за краще використовувати варіант наведений мною в поле «Довільно» /% category% /% postname% /, так будуть показані категорії і відповідні їм рубрики.

плагін RusToLat

Якщо у вас не встановлений плагін RusToLat, то посилання на пости будуть відповідно кириличними або відображатися просто негарно, так що рекомендую. Плагін потрібно просто активувати, налаштувань у нього немає.

Плагін WordPress SEO

WordPress SEO - функціональний плагін швидко набрав популярність, можна сміливо рекомендувати до застосування замість всім знайомого All in One SEO. Використовуючи його, ви позбудетеся від потреби використовувати додаткові плагіни, такі як XML-Sitemap і WP No Category Base. При активації плагіна в кожному записі блогу при редагуванні з'являються додаткові параметри. У них можна прописати тайл поста / сторінки, мета опис, ключові слова, а також можна побачити як буде виглядати сніпет сторінки в пошуковій системі. Плагін WordPress SEO русифікований і розібратися в ньому не складе труднощів.
Бажано в коді шаблону, що б Title виводився таким чином:

<Title> &lt;? Php wp_title ( ''); ?> </ Title>

<Title> &lt;? Php wp_title ( ''); ?> </ Title>

Опис категорій в WordPress

Навіщо власне потрібно на сайті опис для категорій (рубрик)? Почнемо з розуміння того, що вона власне являє, рубрика - це розділ сайту де розміщені статті, записи або новини однієї певної тематики. При розкручуванні сайту найпростіше просувати по ВЧ і СЧ запитам саме категорії. У цьому нам допоможе розміщений в кожній категорії унікальний seo-оптимізований контент. У cms WordPress є можливість виведення описів в категоріях блогу, для цього потрібно використовувати в шаблоні такий код:

&lt;? Php echo category_description (); ?>

&lt;? Php echo category_description (); ?>

Його потрібно розмістити у файлі шаблону category.php або archive.php. Якщо в рубриці багато постів і вони розділені посторінково, тоді опис буде виводитися тільки на першій сторінці, що власне нам і потрібно. Залежно від того як ви розташуєте наведений код, опис може бути виведено як на початку сторінці перед виведенням постів (як на даному сайті), так і в кінці сторінки. Додавання опису для рубрик проводиться в однойменному полі «Опис» при редагуванні або створенні рубрики. Зверніть увагу, за замовчуванням поле опису має вигляд звичайного textarea для HTML форми, встановивши плагін Rich Text Tags ми додамо графічний редактор, що зробить роботу більш комфортною.

Описи в мітках (тегах) - також може бути корисним з точки зору SEO. По-перше - для збору НЧ трафіку, по-друге - для унікалізації контенту, так як він по суті дублюється в межах сайту. В даному випадки використовується функція:

&lt;? Php echo tag_description (); ?>

&lt;? Php echo tag_description (); ?>

її потрібно помістити в файл теми tag.php, або якщо такого у вас немає в archive.php.

Дані прийоми з описом для категорій і міток дуже корисні, є сенс їх застосовувати на всіх сайтах де ставите мету отримати трафік.

Текст на першій сторінці сайту

WordPress шаблони найчастіше мають звичайну блогових структуру з висновком певної кількості повних або скорочених посад. Для заточки головної сторінки під певні запити ситуація не дуже, потрібен додатковий контент, який не буде з часом змінюватися з публікацією нових записів.
Я зазвичай застосовую такі конструкції:
1) дозволяє виводити в певному місці текстовий опис або інший код (наприклад банер) окремо для головної і для всіх інших сторінок. Можете подивитися приклад в шапці даного сайту.

&lt;? Php if ((is_front_page ()) and (! Is_paged ())) {echo ( 'Для головної'); } Else {echo ( "Не для головної '); }?>

&lt;? Php if ((is_front_page ()) and (! Is_paged ())) {echo ( 'Для головної'); } Else {echo ( "Не для головної '); }?>

2) виводить заданий фрагмент тексту тільки на головній сторінці сайту

&lt;? Php if ((is_front_page ()) and (! Is_paged ())) {?> <Div class = "textmain"> <h1> Заголовок </ h1> <p> Текст на головній </ p> </ div > &lt;? php}?>

&lt;? Php if ((is_front_page ()) and (! Is_paged ())) {?> <Div class = "textmain"> <h1> Заголовок </ h1> <p> Текст на головній </ p> </ div > &lt;? php}?>

або

&lt;? Php if (! Is_home () &&! Is_front_page ()):?> <P> Контент </ p> &lt;? Php endif; ?>

&lt;? Php if (! Is_home () &&! Is_front_page ()):?> <P> Контент </ p> &lt;? Php endif; ?>

Може виникнути питання: в якій частині сторінки розташувати додатковий текстовий контент? В першу чергу потрібно орієнтуватися на зручність для користувача, можна зробити кілька текстових блоків: спочатку сторінки, в кінці і в сайдбарі. У них можна розмістити короткий опис самого сайту і рубрик (розділів), в текст можете включити посилання з анкорами на обнародувано розділи.

Індексація сайту

На даний момент проблем з індексацією сайту пошуковими системами виникати не повинно, завдяки пингования WordPress оповіщає пінг-сервіси про те, що на блозі з'явилася нова стаття. Завдяки цьому боти Яндекса і Гугла досить швидко знаходять новостворені сайти, але в цьому і може критися проблема. При створенні нового сайту безпосередньо на сервері, ви можете не встигнути підготувати сайт до індексації пошуковими системами (продумати структуру, мінімально наповнити контентом). Я раджу «виводити в світ» вже більш менш підготовлений сайт, щоб з перших хвилин життя він уже був корисний прийшов на нього користувачеві.
Оптимальним рішенням буде відразу після установки движка поставити на сайт заглушку, для цього можна скористатися відповідними плагінами. Я використовую цей Uni-theme Maintenance Mode , Плагін додає для всіх користувачів окрім авторизованих (адміна) сторінку-заглушку, яка видає 503-відповідь сервера. Після активації зайдіть в налаштування плагіна і увімкніть її, також там можна задати заголовок, опис сайту і іншу інформацію, що буде виводитися в заглушці.

Стаття вийшла змістовною, сподіваюся вона багатьом буде корисна. Якщо є якісь питання задавайте їх в коментах.

Нагадаю, мною надаються послуги просування сайту в Яндексі і Google.

У вас є свій продає сайт? Сервіс онлайн консультант безкоштовно дозволить вам підвищити лояльність вашої аудиторії, послуга працює цілодобово.

Чому роблю акцент на SEO оптимізації?
Php wp_title ( ''); ?
Php wp_title ( ''); ?
Php echo category_description (); ?
Php echo category_description (); ?
Php echo tag_description (); ?
Php echo tag_description (); ?
Lt;?
Php if ((is_front_page ()) and (! Is_paged ())) {echo ( 'Для головної'); } Else {echo ( "Не для головної '); }?
Php if ((is_front_page ()) and (! Is_paged ())) {echo ( 'Для головної'); } Else {echo ( "Не для головної '); }?