Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Як позбутися стресу за допомогою тварин і рослин

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як позбутися стресу за допомогою тварин і рослин

Психолог Наталя Підлісна розказала, чому Театр на Подолі викликав такий резонанс

На жаль, стрес в наші дні став мало невід'ємною частиною в житті багатьох людей. На це впливає і екологія, і неправильне харчування, і вічна гонка за лідерство, і недосип і так далі.


DOCUMENTAL,ALIMENTACION , SOMOS LO QUE COMEMOS,FEEDING

Щоб відновити сили, деякі вириваються на кілька днів з трудової рутини і відлітають на моря чи в гори. Щоб далеко від галасливого міста подихати свіжим повітрям і насолодитися природою. Адже не секрет, що проводячи час за містом, людина відчуває прилив сил, звільняється від напруженості і негативних емоцій. Дерева, рослини, річки, гори як би віддають свою позитивну енергетику і дають нам нові сили. На жаль, багато людей так звикли жити в стані вічного цейтноту, що не дозволяють собі навіть на кілька днів розслабитися. Почитайте статтю автора сайту «Сонячні руки» Лариси Кім «Відпочинок - необхідна частина людського життя» . Зрозумієте, чому не можна позбавляти себе перепочинку.


Our Miss Brooks: English Test / First Aid Course / Tries to Forget / Wins a Man's Suit

Але якщо немає можливості виїхати, хоча б ненадовго, з міста і провести час на природі, що робити? Як позбавлятися від стресу?

Домашні тварини та кімнатні рослини - ось ті «доктора», які допомагають переключити думки на позитив. Звичайно, далеко не всі пернаті й пухнасті звірі здатні це зробити. Ось про конкретні «рятувальників» від стресу ми і розповімо. А заодно ще вивчіть статтю «Як відчути смак до життя» на сайті «Сонячні руки» . Вона теж підкаже способи позбавлення від негативних емоцій.

Є навіть таке поняття, як зоотерапія. Ще з давніх часів одним з кращих «пухнастих докторів» вважалася кішка. Це миле створіння відчуває хворе місце людини. Якщо, наприклад, болить голова, кішка влаштовується в головах і своїми м'якими лапками починає робити масаж. Не можна не погодитися, що, коли ми гладимо кішку, виникають дуже приємні відчуття. Представниця сімейства котячих віддає нам свою позитивну енергію і настає спокій, умиротворення, позбавлення від негативу.

Кішки ідеально допомагають тим, хто страждає від депресій, емоційної втоми, стресів, апатії. Вони дуже відчувають настрій господаря і атмосферу в квартирі. Про те, як ще можна позбутися стресу, читайте в статті А. Гай http://parawoman.ru/budinok/radist-zhittja-cikavi-statti/722-jak-pozbutisja-stresu.html

Поряд з кішками стоять і собаки . Не дарма ж їх називають кращими друзями людини. Вони віддані, вірні, які розуміють. Як кішки, вони не лягають на болюче місце людини і не знімають негативну енергію масажем, у них інша місія. Собаки роблять нас більш активними. А рух, як кажуть, життя. Ця тварина, так грайливо виляє хвостиком, не може не викликати посмішку на обличчі. Собака ділиться з господарем своїм позитивом, життєвою енергією і витривалістю. Одні тільки ранкові прогулянки з домашнім вихованцем надають позитивний ефект на самопочуття і стан здоров'я людини. (Не забувайте правильно харчуватися, адже раціон дуже сильно впливає на наш імунітет. Корисні рекомендації знайдете на сайті «Сонячні руки» в статті «Як правильно харчуватися, чи є якісь правила правильного харчування?» )

Але варто мати на увазі, що тільки хороше ставлення до кішки і собаки дозволить їх власнику скористатися їх унікальними здібностями, виліковувати людини від стресу. Вони ж теж відчувають, як ви до них ставитеся. На нелюбов і халатне ставлення ви навряд чи отримаєте позитивну енергетику цих тварин. І нехай вони часом поводяться не так, як би вам, наприклад, хотілося, але тільки терпіння, увагу і щира турбота зроблять з шкідника сьогодення для вас друга і «доктора».

На жаль, у деяких людей є алергія на шерсть кішок і собак. І навіть при величезній любові до цих тварин тримати їх у будинку немає можливості. Для таких людей панацеєю може стати хвилястий папужка або канарка . Спів і щебетання птахів також піднімає настрій, знімає напругу, відволікає від поганих думок. Ну як можна не розчулитися, коли пичуга так забавно стрибає з жердочки на жердинку або повторює завчені фрази і слова ?!

Заспокоюють нерви, виводять з депресії також акваріумні рибки . Ваш акваріум може стати справжнім підводним царством, на яке можна милуватися годинами. Ви самі здатні стати творцем цілої водного світу, прикрасивши акваріум коралами, штучними гротами та замками. Краса завжди заворожує і прибирає нервову напругу, а різнокольорові рибки ідеально в цьому допоможуть.

Буває, звичайно, що людина в силу своєї завантаженості на роботі або через часті відряджень не може тримати в будинку домашніх тварин, птахів і риб, оскільки немає часу на їх відповідний догляд.

Є чудова альтернатива. Виділіть хоча б кілька годин на себе. Залиште рутинні справи на роботі і вирушайте в ... конюшню! Коні - це ті тварини, які здатні творити чудеса. Не дарма ж є навіть таке поняття, як іпотерапія. Коні допомагають діткам, які страждають аутизмом. Та навіть один тільки їх вигляд викликає у здорової людини захоплення і посмішку. Від спілкування з конем піднімається настрій, а після прогулянки верхи відчувається прилив сил і енергії. (Якщо ви часто відчуваєте занепад сил, прочитайте статтю Оксани Частковий «Задоволення як норма життя, або Як навчитися радіти життю і кожному дню?» на нашому сайті . Поради автора допоможуть поглянути на проблеми під іншим кутом)

Те ж саме можна сказати і про дельфінів. Переоцінити дельфінотерапію важко. Ці тварини просто майстри своєї справи. Варто лише п'ять хвилин поплавати з дельфінчиком , і людини просто не впізнати. Напруга випаровується, обличчя світиться від щастя, хочеться жити, творити і радіти кожному дню.

Крім тварин і птахів домашніми докторами є і деякі кімнатні рослини. Наприклад, тримаючи у себе вдома конкретний квітка, людина рідше хворіє і більш активний.

Отже, найкориснішими для здоров'я людини рослинами є:

- алое, яке поглинає отруйні речовини;

- спатифиллум - зменшує вміст токсинів в повітрі;

- аспарагус - дарує людям спокій і очищає квартиру від негативної енергетики;

- Геміграфіс - позбавляє від стресу;

- бегонія - знищує мікробів, знімає депресію;

- хедера або, по-іншому, англійський плющ - краще за інших поглинає вуглекислий газ і токсини;

- фікус - збагачує повітря корисними мінералами і солями, допомагає позбутися від переживань і стресу;

- хамедорея (бамбукова пальма) - відмінно збагачує повітря киснем;

- кактус - захищає від поганої енергетики;

- герань - вбиває мікробів, допомагає людині впоратися з гнівом і агресивністю;

- ехмея смугаста - заспокоює нервову систему, прискорює переварювання їжі;

- традесканція і хойя - не тільки очищають повітря, але і захищають людський організм від негативного впливу;

- сингониум - лікує кишкові захворювання і хороший при безсонні;

- хлорофітум - зволожує повітря, вбиває мікроби, зменшує вміст бензолу.

Проте варто мати на увазі, що в спальні ставити багато кімнатних рослин можна. Оскільки вдень вони виділяють кисень, але вночі його ж і вбирають в себе. Правда, в цьому правилі є винятки. Це стосується таких рослин, як кактус, каланхое, бегонія, хлорофітум, алое, спатифиллум.

rss