Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Як отримати квоту на операцію

Опубликовано: 29.09.2018

видео Як отримати квоту на операцію

Двоє бійців отримали поранення в зоні АТО

Все більша кількість важкохворих людей, згідно зі спеціальним документом має можливість пройти безкоштовне обстеження та лікування в спеціалізованих клініках. Найчастіше картка дозволяє отримати фінансову допомогу на проведення операції. 

Як оформити квоту на медичну допомогу і що для цього потрібно

Квота - це матеріальна допомога, яку держава виділяє хворій людині на проведення дорогої операції та обстеження. Причому мова йде не про стандартне хірургічне втручання, а про дорогоге лікування із застосуванням особливих технологій.


П’ятирічна Лєра змушена жити із рідкісним захворюванням центральної нервової системи

 

Наприклад, квоту можна отримати для лікування онкологічних захворювань, складних операцій на серці та судинах головного мозку, із заміни суглобів, для екстракорпорального запліднення. Розглядом документів займається спеціальний орган - державна система високотехнологічної медичної допомоги. Таку допомогу система установ ВМП (високотехнологічна медична допомога) надає громадянам України в більш ніж 160 клініках країни. Щорічно кошти на роботу спеціалізованих клінік виділяються з бюджету.

Процедура отримання квоти на операцію

Щоб отримати квоту на операцію, хворому необхідно відвідати таких фахівців:

лікарів «первинної» ланки; фонду охорони здоров'я в своєму регіоні; фахівців федерального медичного закладу.

 

Проходження трьох комісій дозволить фахівцям лікарні прийняти позитивне рішення на видачу квоти на операцію. Потім експерти регіонального органу охорони здоров'я оформлять електронний талон «на надання допомоги», і людина вже сама зможе відслідковувати долю квоти через інтернет на спеціальному сайті.

Крім відвідування фахівців, для оформлення матеріальної допомоги слід мати на руках такі документи:

виписку про лікування; результати аналізів; заяву-звернення; ксерокопію паспорта або свідоцтва про народження (якщо допомоги потребує дитина); копію медичного страхового поліса; копію поліса пенсійного страхування (для інвалідів і пенсіонерів); копію індивідуального страхового номера.

 

Крім цього держава виділяє кошти для здійснення безкоштовного проїзду до установи, де буде проводитися лікування.

Щоб отримати такий талон, потрібно підготувати такі документи:

копію страхового свідоцтва пенсіонера; копію медичного страхового поліса; копію першої сторінки паспорта та прописки; копію документа на безкоштовне лікування; напрямок з медустанови з підписом головного лікаря (або спеціаліста) та печаткою установи.

 

Нюанси при оформленні квоти

Брак квот.  Кожна людина, яка звертається до установи за матеріальною допомогою, може зіткнутися з такою проблемою як нестача квоти. Клініка і рада прийняти пацієнта на лікування, але квоти вже всім роздали.

&nbsp 

Отримати кваліфіковану медичну допомогу можна буде тільки наступного року, тому що розподіл коштів на надання високотехнологічної медичної допомоги здійснюється на початку року. Природно, коли рік закінчується, квоти можуть бути вже розподілені.

 

На жаль, отримати безкоштовне лікування при закінчиних квотах неможливо. Але є механізм, за допомогою якого можна спробувати «випросити» додаткову квоту в місцевому органі охорони здоров'я. Сподіватися на швидкий і позитивний результат не варто, тому що заявка може розглядатися протягом трьох місяців і більше.

 

Також не виключено, що раптово з'явиться вільна квота. Це може відбутися в тому випадку, якщо хворий відмовиться від лікування і у клініки автоматично з'являться вільні кошти. Але сподіватися на диво не варто, тому що таке трапляється вкрай рідко і тим людям, яким необхідна термінова допомога, часто доводиться оплачувати дороге лікування самостійно.

 

Велика черга. Навіть якщо вам вдалося отримати документ на безкоштовне лікування, ви можете зіткнутися з великими чергами. Брак місць у таких клініках - явище постійне, тому що тяжкохворих останнім часом стає все більше. Найчастіше з такою проблемою стикаються онкохворі.

 

Незважаючи на терміновість лікування, їм доводиться чекати черги місяць і більше. Це стосується і тих людей, які потребують термінового оперативного втручання, наприклад в нейрохірургічній операції з видалення пухлини. У такому випадку очікування може бути смертельно небезпечним. А ось люди, які потребують операції із заміни суглоба, цілком можуть почекати місяць-два.

 

Системою надання ВМП немає чітко регламентованих термінів очікування лікування, тому вихід залишається один - ставати в чергу або звертатися до іншої медичної установи за допомогою.

 

Додаткова оплата. Бувають випадки, коли при вчасно отриманій квоті насправді виявляється, що вона не є повністю безкоштовною. За щось все одно доведеться заплатити. Наприклад, це стосується онкохворих (оплата за спецрозмітку перед опроміненням пухлини), а при трансплантації головного мозку людина повинна сама шукати донора.

 

Боротися з цією системою додаткових витрат практично неможливо.

 

Отримання допомоги в інших органах

Отримати квоту на операцію також можна і в департаменті охорони здоров'я Украіни.

Порядок оформлення дозволу такий:

вам потрібно прийти на прийом до свого лікаря. Він видасть направлення на комплексне обстеження та аналізи; після перевірки він надасть вам виписку з історії хвороби, внесе результати обстеження та аналізів; головний спеціаліст медичного закладу повинен запевнити виписку підписом та печаткою; простежте за тим, щоб керівництво медустанови відправило пакет документів на розгляд в департамент охорони здоров'я. Для надійності запам'ятайте, а краще запишіть цю дату; підготуйтеся до того, що вас можуть запросити на консультацію. Не варто засмучуватися, якщо цього не відбулося. Кожен випадок розглядається індивідуально і можливо ваші документи не вимагають особистої присутності для позитивного рішення; через два тижні сходіть на прийом до свого лікаря і поцікавтеся, прийшла відповідь чи ні. Зазвичай на розгляд документації відводиться 14-20 днів; якщо квота отримана, то ваші документи будуть відправлені в клініку, яка надає високотехнологічну медичну допомогу. Якщо місця в ній відсутні, вас автоматично внесуть в чергу; в екстреному випадку отримання квоти на операцію може бути прискорене. Для цього до виписки прикріплюється висновок лікаря про те, що оперативне втручання не терпить зволікань.

Про лікування за кордоном

Якщо в Україні немає можливості виконати складну операцію, тоді пацієнта можуть направити на лікування за кордон. Щоб отримати квоту на лікування за кордоном, потрібно пройти кілька медичних комісій. Очікування відповіді від зарубіжних фахівців може затягнутися на кілька тижнів і в разі відмови у квоті вам можуть запропонувати альтернативне лікування в своїй країні.

rss