Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Як правильно посадити саджанець винограду

Опубликовано: 03.10.2018

видео Як правильно посадити саджанець винограду

Как укоренить черенок винограда / Выращивание саженцев из черенков виноградаЯк правильно посадити виноград навесні?

Виноград відноситься до найбільш смачним ягодам, які так улюблені всіма. Але, крім того, що безліч сортів винограду можна купити в магазині, його можна виростити на власному городі.

Для цього підходять однорічні саджанці. Садять їх зазвичай восени, або навесні, поки не розпустяться бруньки.


Проверенный способ посадки винограда

Посадка винограду проводиться декількома способами. Якщо Ви вирішили посадити виноград навесні, залишається тільки вибрати спосіб, який дозволить зробити це правильно і швидко .

Як правильно посадити виноград?

Для цього Вам знадобляться саджанці, опори, комплексні мінеральні добрива, пісок, компост або гній.

Садити виноград можна на різних грунтах, але шар землі повинен бути глибоким з хорошим дренажем. Карбонати для посадки винограду підходять погано, тому що здатні вразити його хлорозом.

Місце для посадки повинно бути ізольоване від вітру і дуже сонячним. Найкраще садити виноград біля огорожі, стіни або схилу, що виходить на південь або південний захід .

Небажано розміщувати виноград в місцях з холодним повітрям.

За 3 тижні землю до посадки винограду потрібно добре перекопати .

Якщо земля занадто кислотна, це легко виправляється вапном у пропорції 200 г на 1 м 2 землі. В бідну грунт потрібно додати компост або гній, а також комплексне мінеральне добриво.

Саджанці винограду вимагають при посадці опорну горизонтальну систему. При посадці біля стіни досить розташувати дріт на відстані 30 см один від одного.

На відкритому місці в грунт слід вбити дерев'яні стовпи висотою 2 м з інтервалом 3 м і натягнути над землею дріт на висоті 40 см.

При посадці саджанці повинні мати 3 корінця і висоту не менше 0,5 м. Не варто купувати саджанці, які мають ознаки засихання, плями і пошкодження.

Найкраще купувати рослини, у яких закриті коріння, зазвичай вони продаються в контейнерах. Такі рослини можна відразу ж висаджувати.

Щеплений виноград повинен бути посаджений так, щоб щеплення було вище рівня землі. Коріння присипте землею.

Після чого полийте відром води, а потім повністю засипте яму, додавши туди компост або гній. Відразу ж підв'яжіть лозу до опор.

Як правильно посадити саджанець винограду?

Садити саджанець винограду потрібно на окремій ділянці, що не розміщуючи між деревами або кущами. Рости він може практично на будь-яких грунтах, головне щоб було сонце, не було вітру, а грунтові води не підходили до поверхні землі ближче, ніж на 2 м.

Орієнтувати ряди з саджанців винограду потрібно з півночі на південь. Якщо ряд буде один, такої необхідності немає. При посадці саджанців сильнорослих сортів відстань між кущами має бути 2 м, а среднерослих і слаборослих - 1,5 м.

При посадці потрібно розмітити ряди дротом або кілочками, зазначивши місця, де будуть посаджені саджанці винограду. Найкращим матеріалом стане однорічний саджанець. Товщина саджанців повинна бути 2 мм, а довжина 12 см.

На саджанці повинні розташовуватися 4 очка.

Найпростішим способом посадити виноград є посадка в ямки. Слід викопати спеціальну ямку 80 см шириною і глибиною. Частина землі, взяту знизу, необхідно змішати з дрібним щебенем або піском.

Її потрібно насипати вниз ямки. Родючий верхній шар грунту змішати з 2 відрами гною, 1 кг золи і 0,5 кг мінеральних добрив.

Коли суміш стане однорідною, її потрібно засипати в посадкову яму. Верхівка ямки повинні вийти від верху ями на 50 см.

Потім в яму слід забити дерев'яний кілок, вставити саджанець винограду і прив'язати його до кілочка. Корінці саджанця потрібно обов'язково рівномірно розподілити в ямці.

Потім ямку необхідно засипати землею, що залишилася і відразу полити 3 відрами води.

Навесні слід в обов'язковому порядку висаджувати вегетуючі саджанці, але тільки після того, як багаторічні кущі встигли викинути перші листочки. Підготовка посадкових ям для саджанців проводиться за правилами посадки для однорічних саджанців.

Перед посадкою таких саджанців землю необхідно дуже добре полити, після чого дістати пакет із землею і посадити його в лунку. Після того, як саджанець трохи підросте, слід видалити 2 нижніх листа, а в ямку додати трохи землі.

Як правильно посадити виноград живцями?

Навесні живці винограду саджають в той момент, коли відбувається набухання вічок.

Глибина ямки повинна бути 70 см. Землю слід змішати з добривами і полити.

Живці необхідно обрізати за допомогою гострого ножа або бритви. Нижня частина зрізається там, де знаходиться нижній вічко, а вище на 3 см верхнього вічка зрізається верхня частина.

Далі обрізаний держак залишають при кімнатній температурі в чистій воді на 2 доби.

Потім потрібно розплавити парафін і на 3 секунди занурити верхній зріз в нього.

Далі нижню частину необхідно поставити в розчин зі стимулятором і залишити на добу. Щоб приготувати стимулятор, слід взяти 1 л води і 1 ч. Л. меду.

Після цього держак потрібно посадити в ямку. Далі в посадковій ямці необхідно зробити маленький отвір за допомогою дроту і палиці і вставити туди держак винограду. Нижній зріз повинен бути на глибині 50 см.

Навколо нього не повинно вийти порожнечі, тому що землю потрібно ущільнити. Далі місце посадки живця необхідно закрити шматком плівки площею 0,5 м 2 .

Тут слід верхівку живця протягнути крізь зроблене попередньо в центрі плівки отвір. Верхівку треба присипати шаром пухкої землі, таким чином, горбок повинен вийти вище верхнього вічка на 3 см.

Як правильно посадити виноград: відео

Одним з оптимальних строків для покупки і посадки винограду є рання весна. Купувати живці найкраще в розплідниках, так як там пропонується якісний посадковий матеріал, стійкий до хвороб, і рослини з високою приживлюваністю.

Купуючи виноград для посадки, бажано поцікавитися, які сорти краще всього ростуть в середній смузі. Щоб виноград швидко і легко прижився, дотримуйтеся правил його посадки.

СХОЖІ МАТЕРІАЛИ

Як правильно посадити саджанець винограду?

Виноград — рослина унікальне, і однією з головних його особливостей є дивовижна здатність пристосовуватися до різних погодних умов. Ось чому вирощувати його можна не тільки на півдні, але і в середній смузі Росії, і навіть в деяких північних її областях. Однак при посадці саджанців винограду слід дотримуватися ряду умов.

Інструкція

Рівень складності: Нескладно

Що вам знадобиться:

Вибір місця. Головним для винограду є світло. Тільки при наявності гарної освітленості виноград може повноцінно розвиватися. Тому садити виноград бажано в добре освітленому місці, яке не затемнене деревами або будівлями. Краще всього, якщо це буде або південна південно-західна сторона ділянки ділянки. Якщо закладаєте виноградник, тобто садите відразу багато саджанців, їх слід висаджувати рядами з півночі на південь.

Підготовка грунту. Існує думка, що виноград невибагливий до складу грунту. Це не зовсім так. Саджанці, висаджені в бідну грунт, ростуть повільно і починають плодоносити не раніше ніж через п'ять років після посадки. Крім того і врожай з такого рослини зазвичай не перевищує 1 — 1,5 кг. Тому для швидкого приросту куща і отримання хорошого врожаю краще висаджувати виноградник грунту з багатим вмістом гумусу. Якщо ж грунт піщаний або кам'яниста, в посадкову яму треба завчасно внести не менше трьох-п'яти відер перегною, змішаного з родючою землею.

Підготовка саджанців до посадки. Посадку винограду можна здійснювати як восени, так і навесні. Незалежно від пори року виноградний саджанець заздалегідь вимочують у воді протягом двох-трьох діб, а безпосередньо перед висаджуванням корені вмочують у глиняну бовтанку з додаванням коров'яку. Найважливіше при посадці — те, що коріння саджанця не можна заглиблювати глибше ніж на 45 див. Саме така глибина забезпечить коріння швидке прогрівання і в той же час захистить їх від вимерзання.

Завершення посадки. Після того, як саджанець буде встановлений в посадковій ямі, розправляють його корені і спочатку засипають родючим ґрунтом, а потім шаром піску, після чого добре поливають. Щоб коріння не пересихали і рослина швидше прижилося, землю навколо нього перший час мульчують соломою або тирсою.

Вам можливо буде цікаво.

Як зробити маршмеллоу самому? Як привести себе в порядок після літнього відпочинку? Як приготувати смачні пончики до чаю? Як приготувати суп з квасолі?

Напишіть відгук

Багато дачники стикаються з проблемою, як правильно посадити виноград .

Якщо ви купили готові саджанці в розпліднику. Підготуйте яму 60х60х60 см, залийте її окропом і почекайте, поки вбереться. На дні зробіть дренаж, підготуйте родючий грунт і заповніть яму на половину, полийте водою. Потім встановіть саджанець, і, струшуючи,засипте землею. Грунт навколо втрамбуйте, і мульчують від пересихання. Поливати треба 1 раз на тиждень.

Способів посадки винограду існує багато. Кожен дачник, думаючи як правильно посадити виноград, пробує почутий ним десь спосіб посадки, і застосовує на своїй практиці. Хочу відзначити, що майже у всіх виходить. Отже,виноград універсальна культура, яка не потребує якогось особливого підходу. І все ж я розповім свої способи посадки, які так само дають хороший результат.

Як правильно посадити виноград саджанцем?

Якщо я купую готовий саджанець виноградного куща, то вибираю його з добре розвиненою кореневою системою. Саме вона,запорука успішної посадки і сили майбутнього куща. Потім підготовляю ямку 60х60х60 см. і виливаю в неї відро крутого окропу. Це старий дідівський метод прогріву землі після зимових холодів.

Виноград, який любить тепло, швидше адаптується в землі і впевненіше піде в зростання. Коли окріп вбрався, засинаю 10-15 см родючої землі,встановлюю вертикально саджанець, і потихеньку його засинаю таким чином, щоб грунт заповнив межкорневой простір без пустот. Для цього саджанець винограду трохи трусить.

Після того, як кущик засипаний, роблю невелике поглиблення, і добре його поливаю. Потім підсипаю зверху трохи сирої землі, і мульчують кущ тирсою.

Але я, як правило, висаджую не один саджанець винограду, а ряд кущів з тим, щоб потім підв'язати на шпалеру. Тому я роблю траншею, в яку висаджую саджанці, вже описаним способом.Коли траншею засинаю, то залишаю напівкругле поглиблення для поливу, щоб вода не розтікалася. Потім, коли кущі підростуть, пускаю їх по шпалері. Для цього встановлюю виноградні стовпчики з інтервалом 3 метри, і натягую між ними дріт. Таким чином, я формую виноградний ряд.

Посадка винограду чубуками.Якщо я хочу розмножити вже наявні у мене сорт винограду, то роблю це методом посадки цибухів. Багато нарізають чубуки на зиму, і зберігають їх в піску в підвалі до весни, коли можна буде зайнятися посадкою. Особисто я не бачу в цьому ніякого сенсу. Звичайно, виноград приживається і так і сяк, але до чого зайва метушня?Я роблю посадку цибухів навесні після обрізки винограду. З обрізаного матеріалу вибираю прямі сильні лози минулого приросту, і вирізаю на 5-6 нирок. Потім підготовляю канавки глибиною 30-40 см з тим, щоб там помістилися чубуки під кутом 45 °, з виходом двох останніх нирок на поверхню.

Чубуки встановлюю в канавки, добре заливаю водою, А коли вона вбереться, засинаю землею. Перед тим, як помістити цибух в канавку, обриваю всі інші нирки, а лозу з того краю, що в землі трохи розщеплюю. Той край, що знаходиться на поверхні, заліплюю пластиліном, але ще краще жувальною гумкою, щоб не висихав.

От і все, ми правильно посадили виноград,тепер тільки раз на тиждень його треба добре поливати.

Подібні поради:

Источники: http://mamslady.ru/budinok-i-hobi/4583-jak-pravilno-posaditi-vinograd-navesni.html, http://atak.org.ua/iak-pravilno-posaditi-sadjanec-vinogrady.html, http://dachnyky.in.ua/zrazkovij-sad/vinograd/798-%D1%8F%D0%BA-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4.html

Комментариев пока нет!

rss