Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Як правильно підготуватися до пологів: психологічний і фізичний аспекти

Опубликовано: 07.01.2019

Радісне очікування дитини нерідко супроводжують різні переживання і страхи — перед самим процесом пологів, можливими ризиками та ускладненнями, подальшими турботами про малюка.

Щоб не изводиться необґрунтованими тривогами, потрібно передчасно починати підготовку до пологів, причому краще це робити вдвох з чоловіком. Чоловік теж повинен знати практично все про перебіг родового процесу, щоб зрозуміти дружину і надати їй підтримку.

На що звернути увагу в першу чергу?

Зараз дуже багато літератури, яка допоможе детально вивчити всі процеси, що відбуваються під час пологів, а також дадуть низку рекомендацій щодо правильної поведінки в самий відповідальний період. Не завадить звернення до хороших лікарів. Жіночі консультації, різноманітні курси, тренінги та школи для жінок в положенні надають не тільки фізичну, але і моральну допомогу.

В них передбачено комплексний підхід:

Теоретична підготовка Фізичні тренінги Зустрічі з психологом

Це розширює кругозір, вагітній жінці стає легше підтримувати хорошу оптимальну фізичну форму, долати невпевненість і страх, знаходити психологічну стійкість і впевненість у своїх силах, а також уникати негативних ситуацій вже після пологів.

Дуже часто хвилювання з приводу свого становища виникають від недоліку інформації, як тече розвиток майбутньої дитини, як будуть проходити самі пологи. Саме в цей час можна освоювати теорію. Популярні видання, лекції та інші допоміжні матеріали допоможуть вивчити анатомію жінки, зрозуміти його підготовку до цього відповідального процесу, дізнатися, як розвивається плід і які він відчуває відчуття всередині своєї мами.

На практичних заняттях відпрацьовуються вміння по догляду за дитиною на прикладі ляльки.

Потім у молодих початківців мам буде значно менше запитань за перепеленыванию, купання і тим, як одягнути дитину і іншими діями, потрібними новонародженому.

Фізична підготовка до пологів

Фізичні вправи дозволяють зміцнити стан здоров’я майбутньої мами і її народившегося чада. На це спрямовані вправи, дихальна гімнастика, вправи для різноманітних груп м’язів і процедури загартовування.

Оптимальний варіант підготовки — заняття з фахівцем, який враховує всі особливості вагітної жінки: вік, стан організму — і підбирає індивідуальний режим навантажень, не допускаючи її перевтоми.

Дихальна гімнастика передбачає вміння дихати рівномірно, повільно, роблячи велику кількість довгих видихів. Під час пологів даний тип дихання допоможе заспокоїтися і зведе до мінімуму хворобливі відчуття. Зміцнить м’язи тазу «інтимна» гімнастика Кегеля, яка заснована на змінному напрузі і розслабленні м’язів піхви і ануса. З другої половини вагітності рекомендується робити таку вправу: поперемінно скорочувати і розслабляти м’язи промежини (до 25 разів на день). Таке тренування дозволить мінімізувати розриви в процесі народження дитини. Гарні дії на розтягування м’язів і зв’язок. Можна потроху, до 5 хвилин, сидіти навпочіпки, по-турецьки, в позі метелика або жаби, вибираючи найбільш зручні для себе положення і не допускаючи жодних неприємних відчуттів. Для зміцнення промежини показаний легкий масаж шкіри із застосуванням рослинних олій. Перед проведенням процедури зону масажу треба вимити, витерти насухо і ніжно надавлювати ділянка між анусом і піхвою. Такі дії можна робити не частіше 2-х раз у тиждень після 34-го тижня вагітності. Для зменшення ймовірності ушкодження тканин у процесі народження дитини також показана спеціальна гімнастика. Ті жінки, у яких під час виношування дитини немає проблем зі здоров’ям, здатні самостійно робити нескладні руху для зміцнення м’язів паху: Стати боком до спинки стільця, спертися на нього і плавно піднімати ноги в сторони; кілька разів для тієї та іншої ноги ( не більше 10 разів). Не змінюючи позиції по черзі плавно піднімати зігнуту в коліні ногу до живота ( не більше 10 разів). Ноги поставити ширше і обережно починати присідати, затримуючись в такій позі. Потім випрямитись, видихнути і розслабитися. Зробити не більше 4-х разів.

Як бачимо, процес підготовки до появи нової людини на світ не так вже складний і не вимагає великих зусиль. У кожному з цих аспектів є своя принадність:

отримати нові знання в галузі медицини, анатомії і генетики, спілкуватися в колі таких же майбутніх мам, ділитися побаченим, почутим, прочитаним.

Можна займатися фітнесом і гімнастикою, що дуже важливо для жінок, які люблять спорт і не хочуть відмовлятися від своїх пристрастей. Але, звичайно, перш за все, головне, залишатися в душевному спокої, в комфортній обстановці серед рідних та друзів, але, перш за все, чоловіка (адже це і дитина теж).

Треба прислухатися до себе, до свого організму і тілу, допускати слабкості у вигляді чогось смачного. Якщо немає необхідності, але просто цікаво, можна відвідати психолога, який налаштує майбутню маму на хороший, позитивний лад.

rss