Навигация по сайту

Популярные статьи

YouTube для бізнесу: як зйомка відео може бути корисна для просування товарів і послуг

  1. З чого починати?
  2. оформлення
  3. Основні критерії для відеороликів при розкручуванні каналу
  4. оптимізація контенту
  5. Реклама
  6. висновок

Вісім років тому компанія Google купила YouTube і з того моменту виділяє великі кошти на його підтримку

Вісім років тому компанія Google купила YouTube і з того моменту виділяє великі кошти на його підтримку. Щорічно на YouTube нараховуються трильйони переглядів. Цей ресурс займає друге місце серед пошуковиків після Google. Якщо раніше YouTube був виключно розважальним порталом, то тепер це необмежене джерело інформації, який також можна використовувати для розвитку свого бізнесу.

Навіть якщо ви створили не розважальний або навчальний контент, це не завадить використовувати даний метод просування. За запитами «купити машинку для стрижки волосся», «холодильне обладнання» або «як вибрати хорошу мікрохвильовку» існує маса відео з оглядами на продукцію. Візуальна інформація засвоюється набагато краще, особливо, якщо необхідно заглиблюватися в характеристики товару. Зараз багато компаній заводять канали на YouTube, щоб збільшити свої продажі, залучити цільовий трафік і прорекламувати продукцію. За допомогою відеороликів ви не просто доносите до своєї потенційної аудиторії важливі відомості, а й завойовує їхню довіру, що згодом позитивно позначиться на зростанні продажів вашого товару або послуги.

Просування каналу на Youtube - завдання цілком проста і по плечу навіть початківцю відеоблогеру. У даній статті ми розглянемо варіант безкоштовної розкрутки Youtube-каналу з користю для бізнесу.

З чого починати?

Просування можна поділити на дві складові: на оптимізацію і на роботу над каналом. Обидва пункти вкрай важливі і не варто приділяти одному з них більшу увагу, ніж другого, або ж зовсім нехтувати. Безумовно, для просування вкрай важлива технічна, «внутрішня» частина. Але і про естетику не потрібно забувати, так як від привабливості і якості роликів залежить кількість переглядів і підписаний бази. Далі розберемо докладно кожну з двох частин.

оформлення

Обкладинка. Оформіть красиво свій канал, створивши обкладинку і логотип. Естетичність завжди викликає велику лояльність аудиторії. Для створення обкладинки необхідно зображення 2560 × 1440 пікселів. Активна область, яку видно на всіх пристроях і на якій слід розмістити основну картинку і написи - 1 546 × 423. Розмір - не більше 2 Мб, бажано у форматі JPG.

Також можна записати пілотний відеоролик з привітанням, який буде автоматично запускатися, як тільки користувач перейде на ваш канал.

Що стосується логотипу, то його нерідко використовують не тільки в якості аватарки, а й водяного знака. Фірмовим знаком може бути будь-який обраний вами зображення. Для його додавання необхідно перейти в розділ «Творча студія».

Прев'ю. Рекомендуємо в якості превью використовувати картинки з захоплюючим сюжетом, а не скріншот моменту з ролика. Прев'ю привертають більше уваги за рахунок чіпляється зображення, яке пробуджує інтерес до перегляду ролика. Приклад подібних відео:

Вибирайте чіпляють назву. Воно повинно мати своєрідну загадку, відповідь на яку мається на увазі в самому ролику.

Плейлисти. Ролики з схожою тематикою складайте в плейлисти - це допоможе користувачам зорієнтуватися на каналі і відшукати відео по конкретній тематиці.

Опис каналу. Також має бути унікальним. Туди необхідно додавати посилання (на свій канал, соціальні мережі, сайт або сторінку). Для позитивного ранжирування рекомендується дублювати заголовок і розставляти хештеги. Можна вказати адресу пошти для запитань щодо співпраці. В описі повинні бути прописані ключові слова, але без переспама. Максимально рекомендований обсяг - 1000 знаків без пробілів. Опис необхідно заповнити, так як навіть якщо вас не прочитають передплатники, вас прочитає YouTube.

Для довгих відео за кілька днів до випуску викладайте тизер з найяскравішими і цікавими моментами. Передплатники будуть перебувати в очікуванні ролика, так як інтерес буде вже завчасно підігрітий.

Основні критерії для відеороликів при розкручуванні каналу

  • Грамотна і чітка мова, охайність, доброзичливий настрій до глядача. Ведучий завжди повинен виглядати презентабельно, грамотно висловлюватися і проговорювати текст чітко. Вкрай важлива посмішка - це відразу допомагає привернути до себе людину.
  • По максимуму детальна і корисна інформація, представлена на зрозумілій мові в простій і доступній формі. Не варто перенасичувати свою мову різними незрозумілими термінами, якщо можна підібрати до них «прості людські» синоніми. Пам'ятайте, основна складова YouTube - це такі ж люди, у яких може не бути наукового ступеня. Намагайтеся доносити свої думки так, щоб вони були зрозумілі кожному.
  • Хороша якість звуку і зображення. Надлишок тіней, «почервоніння» або «зелень» кадру, розмитість, тріск мікрофона, луна - найлютіші вороги для будь-якого відеоблогера. Красиві і якісні відео завжди привертають більшу увагу і викликають довіру, ніж ролики не найкращої якості, зняті на швидку руку на камеру телефону з низьким дозволом. Намагайтеся правильно вибудовувати світло, працювати над кольорокорекцією і якістю звуку. Навіть без дорогого професійного обладнання існує маса способів зняти якісне відео в бюджетних домашніх умовах.
  • Динаміка. При зйомці намагайтеся не фокусуватися на одному місці, навіть якщо у вас звичайне розмовне відео: міняйте ракурс, використовуйте різні ефекти, вирізуйте зайві і непотрібні моменти. Чим цікавіше і динамічніше ролик - тим довше глядач буде утримуватися на вашому каналі. Також ваші ролики повинні відрізнятися своїм особливим стилем: фон, логотип, оформлення каналу, превью - все це повинно бути виконано в єдиному стилі і гармонійно поєднуватися.
  • Якісний монтаж. Не лінуйтеся працювати з програмами для монтажу. Обробка відео навіть в найпростішому редакторі відео краще, ніж її відсутність. Використовуйте різні ефекти, відеопереходи, звуковий супровід - це робить ролики більш ефектними і приємними для перегляду. Якщо ви новачок, то вам не обов'язково відразу намагатися розбиратися з професійними програмами, якщо до цього ви з монтажем ніколи справи не мали. Ви можете взяти що завгодно, де є слово «відео» і «редактор» і почати спокійно монтувати. Якщо ви вже знайомі з основами відеомонтажу та бажаєте підвищити свій скилл, то найбільш вдалим варіантом буде Adobe Premiere і Pro Final Cut Pro.

Взаємодія з аудиторією

Як часто випускати ролики? Тут діє правило «золотої середини». Якщо викладати відео кілька разів на тиждень, то існує велика ймовірність швидко набриднути і набриднути глядачам. Якщо викладати пару раз на місяць, то передплатники можуть почати про вас забувати. А це неприпустимо, особливо на початковому етапі. Оптимальне рішення: 1-2 рази на тиждень. Краще, якщо відео виходитимуть завжди в один і той же час.

Який би не був ваш контент і обрана тематика каналу - обов'язково ведіть інтерактив з передплатниками. Задавайте питання, просіть коментувати, нагадуйте про передплату та лайок. По можливості намагайтеся відповідати на коментарі - передплатникам завжди приємна увага. Також можете просити підкинути ідеї для подальших відео. Це не просто полегшить вам роботу, але і підігріє інтерес передплатників, адже ви будете створювати контент разом, і їм буде цікаво подивитися на реалізацію своїх задумів в ваших роликах. Обов'язково діліться свіжими відео в соціальних мережах, це також допомагає налагодити інтерактив.

Чим більше лайків і коментарів, тим вище буде підніматися рейтинг вашого каналу і з'являтися у інших користувачів в «Рекомендованих відео».

оптимізація контенту

YouTube - такий же пошуковик, як і всі інші, тому суть розкрутки у нього приблизно однакова. На просування впливає як зовнішня оптимізація (посилальне просування, крауд), так і внутрішня (опису, заголовки). До того ж важливу роль відіграють соціальні показники (репости, лайки).

Отже, як почати просувати YouTube канал.

  1. Складання семантичного ядра. Про те, яким чином воно складається для сайту, ви можете детально подивитися тут . Для каналу працюють ті ж принципи. Потім необхідно дізнатися, за яким з обраних ключових слів є відео на YouTube. Для цієї мети можна використовувати сервіс Google Keyword Planner і інструмент SEO Chat Suggest Tool. Там можна подивитися, чи є у видачі ролики за вказаними ключам. Якщо їх не знайдено, то ми не використовуємо ці запити, працюємо тільки з популярними запитами.

  2. Оптимізація заголовків. Важливо: заголовки повинні бути унікальними, включати в себе ключове слово, заклик до дії або корисну інформацію ( «поради», «інструкція», «Лайфхак»). наприклад:

  3. Теги. Це ключові слова, за якими вас можуть знайти в «Рекомендованих відео». Не використовуйте ключі, що не відносяться до вашої тематики. Пошуковик може негативно на це зреагувати.

  4. Кінцеві заставки і анотації. Це вікна, що з'являються в кінці відео. Туди можна вставити посилання на свій канал, соціальні мережі або підказку для переходу на наступний ролик.

  5. Зовнішня оптимізація. Поширюйте посилання по мережі - на форумах і блогах, відповідних за тематикою, в соціальних мережах, на інших майданчиках для розміщення відео (наприклад, telemost.video, rutube і т.д.). Це позитивно позначиться на індексації ваших відеороликів.

Реклама

Просування роликів так само важливо, як їх створення. Існує маса інструментів для реклами. Ось найпопулярніші з них:

  • TrueView. Це реклама на початку ролика, яку можна пропустити через 5 секунд перегляду. Основна перевага в тому, що для кожного оголошення вибирається не тільки оптимальний час показу, а й максимально підходяща аудиторія. Формат TrueView в кілька разів підвищує ймовірність того, що клієнт перейде на ваш канал і оформить підписку, перегляне ваші інші відео і поділиться ними з іншими користувачами. За окрему оплату можна зробити так, щоб відео відображалися в вибірках Google Preferred. Туди включені ролики 5% найпопулярніших YouTube-каналів. 94% кампаній в рамках даного інструменту посприяли запам'ятовування бренду. Вартість: від 8 000 руб.
  • Реклама на головній сторінці YouTube. Великі кампанії запускаються за допомогою банера masthead. З його допомогою ваш ролик буде відображатися на головній сторінці YouTube і проглядатися з усіх пристроїв. Також аудиторія буде бачити ваш ролик в розділі «Рекомендовані відео». За допомогою даної компанії збільшується не тільки залученість аудиторії, але і кількість запитів про ваш бренд. Вартість: розраховується індивідуально і залежить від формату і обсягу роботи.
  • Альтернативні джерела. Канали зі схожою тематикою, групи ВКонтакте, інстаграме і т.д. При пошуку майданчика для реклами звертайте увагу на активність і охоплення аудиторії. Не має сенсу укладати угоду з спільнотою, на яке підписані 150 000 осіб, але переглядів на кожен пост набирається по 2 000-3 000. Аналогічно для YouTube-каналу. Розцінки і умови реклами встановлюються за домовленістю з адміністратором, менеджером або власником каналу / спільноти.

Існують різні сервіси, які допомагають здійснювати накрутку передплатників, лайків та переглядів. Однак ми категорично не рекомендуємо їх використовувати, так як вам загрожує маса ризиків: від вимирання каналу через відсутність реальної активності до отримання бана.

висновок

У просуванні YouTube-каналу немає нічого важкого - необхідно лише виділити для цього час, так як тут дуже важлива регулярність. Ніяка оптимізація не допоможе, якщо ролики будуть виходити раз в 2-3 місяці і набирати по 100-200 переглядів.

Розкрутка на Youtube приносить відмінні результати і може працювати на вас дуже довгий час. Врахуйте, реалізація товарів і послуг через YouTube-канал в даний момент - дуже перспективна галузь. Це величезна база потенційних клієнтів, яка надає вам можливість збільшити продажі, прибуток, отримати більшу популярність і успішність в бізнесі. Необхідно лише підходити до цієї справи серйозно і не забувати приділяти час на просування. При грамотному підході результати не змусять себе довго чекати.

Також не варто забувати про естетичну складову. Пам'ятайте, привабливий дизайн каналу завжди піде для вас плюсом і зіграє на руку.

З чого починати?
З чого починати?