Навигация по сайту

Популярные статьи

YouTube-канал для бізнесу: навіщо потрібен і з чого почати?

 1. Що необхідно, щоб зняти своє перше відео для Ютуб?
 2. Які вигоди отримує бізнес від відеоканалу?

На сьогодні YouTube став не тільки провідним майданчиком для перегляду відео, а й потужною пошуковою і соціальною мережею

На сьогодні YouTube став не тільки провідним майданчиком для перегляду відео, а й потужною пошуковою і соціальною мережею. В епоху активного розвитку відеомаркетінга бізнес рано чи пізно приймає рішення про створення власного відеоканалу. На початковому етапі необхідно вивчити ряд питань, які багато в чому можуть визначити стартові позиції нового YouTube-каналу.

Представники малого і середнього бізнесу часто відчувають страхи, пов'язані з просуванням товарів або послуг через відеоролики. Основні з них:

- страх перед камерою, як наслідок невпевненості в собі і відсутності досвіду;

- боязнь публічності та відповідальності, які накладають обмеження на манери поведінки і соціальне життя;

- боязнь конкуренції, через невпевненість в позиціях бізнесу на ринку;

- побоювання критики, в тому числі негативних коментарів і відгуків;

- страх витратити гроші і час даремно.

Попередня підготовка допоможе уникнути помилок в майбутньому і побороти існуючі страхи.

Перше питання, на який варто відповісти власнику або керівнику бізнесу: що і для кого знімати? Потрібно знати свій товар і цільову аудиторію, її інтереси, які потреби задовольняє товар. Розуміти нюанси процесу, як покупець або кл іент робить вибір того чи іншого бренду. Від цього залежать ідеї і тематика контенту - навчальний, експертний, розважальні ний, що спонукає до дії.

Якщо не виходить відразу відповісти на питання про цільову аудиторію - є сенс провести аналіз своїх клієнтів.

Далі визначитися, хто буде знімати відеоролики і вести відеоканал:

1) бізнес власними силами;

2) компанія на аутсорсингу - рекламне, digital-агентство.

Чи зможе бізнес самостійно виконувати всі завдання з розвитку відеоканалу?

Слід враховувати, що YouTube-канал - це довгостроковий проект. Він вимагає постійної періодичності виходу нових відеороликів, наявності необхідного обладнання, програмного забезпечення, харизматичних ведучих і команди, яка вміє створювати якісне відео.

Якщо випускати пару відео на рік, то віддачі не буде. Якщо канал почне набирати обертів, сформує свою аудиторію, а потім на ньому перестануть з'являтися нові відеоролики, - про каналі забудуть, і доведеться все починати заново. Ситуацію можна порівняти з фізичними тренуваннями: якщо робиш тривала перерва в заняттях, знову набирати форму потрібно практично з нуля.

Варто визначити цілі відеоканалу. Як буде проходити його просування, за допомогою яких інструментів? Використовуйте метод мозкового штурму. Не соромтеся залучати якомога більше співробітників для обговорення завдання.

Крім того, варто визначити цілі ютуб-каналу. Як буде проходити його просування, за допомогою яких інструментів? Мозковий штурм обов'язковий. І не соромтеся залучати якомога більше співробітників для обговорення завдання.

І не соромтеся залучати якомога більше співробітників для обговорення завдання

Що необхідно, щоб зняти своє перше відео для Ютуб?

 1. Розробити контент-план на декілька роликів вперед.
 2. Підібрати команду виконавців.
 3. Написати сценарій для зйомки.
 4. Встановити техніку і софт (камеру, джерело запису звуку, фон, освітлення).
 5. Протестувати техніку і умови зйомки.
 6. Провести зйомку.
 7. Змонтувати відео.
 8. Оформити опис і обкладинку відео.
 9. Викласти відео в мережу.
 10. Відповідати на питання в коментарях до відео.

Не забудьте додати ярличок YouTube в футер вашого сайту.

Які вигоди отримує бізнес від відеоканалу?

Відеоролики вирішують комплексні завдання по просуванню бізнесу і бренду в онлайн-просторі. Наприклад, сайту міста повноцінний відеоканал допомагає:

- розширити охоплення цільової аудиторії;

- збільшити рівень довіри редакції сайту;

- залучити мешканців міста, які не люблять читати новини і статті;

- збільшити трафік на сайт міста;

- підвищити імідж міського ЗМІ і лояльність його відвідувачів;

- отримати додаткове джерело прибутку (канал - майданчик для розміщення реклами);

- створити комунікацію, інтерактивне спілкування та спільнота з жителями міста.

Залучати нових передплатників - пряма функція YouTube-каналу. Серед них - найбільш лояльні глядачі каналу, які дивляться відео, ставлять лайки, коментують і діляться роликами. Вони призводять нових передплатників і збільшують час перегляду відеороликів на каналі в цілому, тим самим, сприяючи підвищенню частоти видачі в YouTube.

Заключні поради новачкам

 1. Створюйте якісний контент. Він корисний, цікавий для цільової аудиторії, відрізняється оригінальністю, не несе обману. приклад: goo.gl/ohWKHu - канал про оригінальні подарунки Vat19.
 2. Залучайте до співпраці вже відбулися відеоблогеров. Вони вміють правильно поводитися перед камерою і красиво просувати товари. приклад: goo.gl/WnBGKt - канал відеожурналу «Крізь».
 3. Приділіть увагу дизайну каналу. Єдина стилістика головної сторінки, банера, обкладинок відео - залучають аудиторію і роблять ролики впізнаваними. приклад: goo.gl/rzdcdY - канал про техніку і електроніку Comfy.ua.
 4. Створюйте співтовариство з цільовою аудиторією. Люди хочуть втягуватися і взаємодіяти, відчувати себе значущими. Активно відповідайте на питання, розповідайте про майбутнє контенті, проводите особисті зустрічі з передплатниками. приклад: goo.gl/fvJrD2 - канал про гаджетах Keddr.com.
 5. Будьте готові до негативних коментарів, так званим дізлайкам і Хейтем, які в мережах залишають охочіше, ніж позитивні відгуки.
 6. Використовуйте більше майданчиків для публікації відео. Не тільки YouTube, але і Facebook. Це дасть більше переглядів.
 7. Працюйте над назвою відео. Воно повинно бути зрозумілим, а також адаптовані під пошукові запити глядачів. Наприклад, якщо ви зняли ролик про вибір золотих сережок для дівчини, то назва має бути приблизно таким: "Як вибрати золоті сережки дівчині на подарунок".
 8. Якщо збираєтеся інвестувати в техніку для зйомок, відразу подумайте як на ній можна додатково заробляти. Наприклад, один наш партнер придбав дрона для зйомок (ми показували приклади відео ), І почав крім зйомок роликів для сайту робити комерційні відео для бізнесу.

Успіхів!

Читайте також: що таке клікбейт?

Що необхідно, щоб зняти своє перше відео для Ютуб?
Які вигоди отримує бізнес від відеоканалу?
Перше питання, на який варто відповісти власнику або керівнику бізнесу: що і для кого знімати?
Чи зможе бізнес самостійно виконувати всі завдання з розвитку відеоканалу?
Як буде проходити його просування, за допомогою яких інструментів?
Як буде проходити його просування, за допомогою яких інструментів?
Що необхідно, щоб зняти своє перше відео для Ютуб?
Які вигоди отримує бізнес від відеоканалу?