Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Законодавча новела щодо представництва Всеукраїнської Ради Церков у складі Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії підтримана Комітетом з питань свободи слова

Опубликовано: 22.09.2018

   На засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики 19 грудня відбувся попередній розгляд внесеного народними депутатами Павлом Унгуряном, Оксаною Продан, Юрієм Мірошниченком, Максимом Курячим, Сергієм Соболєвим проекту Закону про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» (№ 8538 від 27 червня 2018 року).

Даний законопроект, головним з розгляду якого визначено Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, спрямовано на усунення дискримінації за релігійною ознакою щодо представництва у складі Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії та забезпечення включення до її складу представника релігійних організацій України. З цією метою автори законопроекту пропонують редакцію абзацу першого частини першої статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», яка відрізняється від чинної редакції Закону наявністю слів «та один представник Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій».

З огляду на сучасні умови державотворення, Комітет вважає слушним врегулювання питання представництва релігійних організацій України у складі Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії. Водночас, на думку парламентаріїв, при вирішенні цього питання в законопроекті № 8538 слід також окреслити сферу життєдіяльності суспільства, інтереси якої обстоюватиме представник Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, та визначити строк набрання чинності зазначених змін Закону, який має збігатися зі строком набрання повноважень новим складом Верховної Ради України наступного, дев’ятого скликання.

Після докладного обговорення, в якому взяв участь автор – народний депутат України Павло Унгурян, Комітет вирішив рекомендувати Верховній Раді України за наслідками розгляду в першому читанні прийняти законопроект про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» за основу.

Учасники засідання також розглянули звернення Ради директорів Американської торговельної палати в Україні та компаній-членів. Прийнято рішення делегувати для участі в зустрічі з представниками компаній-членів зазначеної торговельної палати, яка відбудеться 21 грудня ц.р. з участю представників низки комітетів Верховної Ради України, народного депутата України – члена Комітету Григорія Шверка.

З технічних причин розгляд підготовленого до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гармонізації законодавства у сфері порівняльної реклами із правом Європейського Союзу, (№ 8515 від 21 червня 2018 року), попередній розгляд Комітетом проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення (№ 9224 від 19 жовтня 2018 року) та альтернативних щодо нього законопроектів – про внесення змін до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» (№ 9224-1 від 6 листопада 2018 року), а також про внесення змін до Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення» (№ 9224-2 від 6 листопада 2018 року) – перенесено. З огляду на відсутність авторів було вирішено перенести також обговорення проекту Закону про внесення змін до законів України щодо інформаційної безпеки (№ 9340 від 26 листопада 2018 року).

Верховна Рада України
rss