Навигация по сайту

Популярные статьи

Увлекательный поход по Крыму

Мы предлагаем вам увлекательный поход по живописным местам горного Крыма, полюбоваться красотами каньонов и горных водопадов, послушать журчание горных рек и пение птиц, насладиться экзотическими пейзажами

Отдых в Карпатах

Активный отдых - это очень важная часть жизни абсолютно любого человека, который способен обогащать и закалять человека как напрямую физически, улучшая форму, так и духовно, психологически, морально,

Главная Новости

Зареєструвати торгову марку, назву для пива, пабу, пивоварні, броварні

Опубликовано: 22.10.2018

На території України налічується кілька сотень, а може тисяч сортів пива (його різновидів), і, відповідно, його найменувань. Оригінальна назва будь-якого пива є за своєю суттю - «знаком для товарів і послуг», «торговельною маркою».

Як правило, один виробник маркує все свіє пиво, так званим загальним брендом, і додатково, кожен з видів/підвидів/сортів цього напою може мати додатково власне ім'я. Тобто на одній етикетці однієї пляшки споживач може одночасно побачити і загальне лого компанії-виробника, і конкретну назву даного напою - дві торгові марки на один товар.

Відповідно, власник і виробник таких напоїв, має право зареєструвати (запатентувати) свою загальну торговельну марку і кожну окрему назву пива, як в Україні, так і в будь-якій країні світу з метою набуття право власності на ці об'єкти інтелектуальної власності.

Реєстрація торгової марки, назви для пива може бути здійснена на ім'я юридичної особи або фізичної особи - резидента або нерезидента України. Слід зауважити, що найменування юридичної особи може не збігатися з написом словесної частини пивного бренду.

Знак для пива в Україні може бути зареєстрований у вигляді словесного позначення будь-якою мовою: українською, російською, німецькою, англійською та на іншими. Бренд може містити в своєму складі тільки слова, словосполучення, букви і цифри, без будь-яких зображень та/або художніх, графічних елементів.

Так само товарний знак може бути виконаний і запатентований у вигляді логотипу - словесна частина + малюнок, зображення. Логотип може бути виконаний кольоровим або чорно-білим. Дуже часто в якості тм для пива реєструють повноцінний дизайн всієї пивної етикетки, яка наноситься на пляшку. Етикетка так само може бути торговельною маркою.

Торгову марку, назву, бренд, знак для пива реєструють для товарів 32 класу Міжнародної класифікації, в яку входять всі напої, в тому числі і пиво.

Ціна реєстрації назви, товарного знака для пива в Україні, в Києві, в Патентній фірмі «Єдність» може скласти від 3955 до 4555 грн., в залежності від виду логотипу (кольоровий або не кольоровий і т.п.).

Стандартний термін реєстрації становить 14-16 місяців. Використовувати знак для маркування товарів можна відразу ж після подачі в Укрпатент заявки на реєстрацію. Попередньо ми радимо здійснити патентний пошук вже існуючих зареєстрованих в Україні позначень.

Також в Укрпатнті існує прискорена процедура реєстрації - ціна від 10530 грн до 14390 грн. (4,5-6 місяців).

Якщо Ви є власником пабу, пивного ресторану та/або приватної броварні, то назва цього закладу цілком може збігатися з загальною назвою пивних напоїв, які Ви виробляєте та реалізуєте. В такому випадку, крім реєстрації загального бренду для пива, рекомендується так само зареєструвати назву, логотип для пабу, пивоварні, пивного ресторану. В Україні таких прикладів дуже багато. Здійснити захист логотипу закладу можна одночасно (в одній заявці) разом з реєстрацією лого для пива, в разі якщо вони (ці знаки) абсолютно збігаються. У заявці необхідно додати послуг 43 класу: бари, ресторани, кафе, броварні і т.п. При цьому вартість збільшиться на 1000 грн. при подачі заявки та на 150 грн. при видачі охоронного свідоцтва. Якщо існує необхідність окремої реєстрації бренду для пивного закладу, то тоді ціна буде складати від 4100 грн. до 4700 грн.

Реєстрація торгової марки для пива, пабу, броварні, пивоварні, пивного ресторану надає її власнику, як мінімум, наступні переваги:

- виключне право власності на торговельну марку на 10 років з можливістю подальшого продовження;

- право забороняти іншим особам використовувати зареєстрований бренд;

- право дозволяти (наприклад, за ліцензійним договором, безкоштовно або за оплату «роялті») іншим особам використовувати назву, логотип (франшиза);

- гарантовано захистити назву Вашої торгової марки від претензій інших осіб;

- використовувати знак в рекламі, в медіа-ресурсах: на телебаченні, на радіо.

Для того, щоб зареєструвати в Україні торгову марку, назву для пива, пабу, броварні, пивоварні, пивного ресторану необхідно надати:

1. Реквізити юридичної особи або паспортні дані фізичної особи;

2. Зображення (написання) тм, логотипу;

3. Повідомити для яких товарів реєструється знак – виключно для пива, чи для закладу також.

Цю інформацію Ви можете надіслати електронною поштою Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Безкоштовну консультацію з питання реєстрації торгової марки для пива та/або для назви закладу Ви можете отримати в Києві за вказаними телефонами або по електронній пошті.

 

Рибалко Ігор, керівник відділу торговельних марок

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

+38 044 259 93 07

+ 38 067 44 700 26

 

Сухарєв Станіслав, патентний повірений України - питання по патентах, тм, авторське право

Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

+38 044 259 83 05

+ 38 067 209 78 89

rss